Archiwum kategorii: Bez kategorii

Otwarcie Galerii Korona Kielce już niebawem!

Prace nad Galerią Korona Kielce idą znakomicie i już niebawem mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z oferty tego centrum handlowego. Inwestor poinformował, że obiekt zostanie oddany do użytku już 16 maja bieżącego roku! W związku z planowanym otwarciem przygotowano szereg interesujących atrakcji. Program inauguracji funkcjonowania Galerii Korona Kielce rozłożono aż na pięć dni. Deweloperowi zależy na usatysfakcjonowaniu wszystkich mieszkańców którzy zechcą uczcić ten ważny dla Kielc dzień.

Galeria Korona Kielce będzie dysponować największą w regionie ofertą handlową, a powierzchni centrum wyniesie 93 tysięce metrów kwadratowych. W obiekcie funkcjonować będzie około 160 lokali. Dla mieszkańców Kielc ogromne znaczenie ma także suma którą inwestor przekazał władzom w celu udoskonalenia okolicznej infrastruktury ? około 10 milionów złotych.

Większość powierzchni Galerii została już skomercjalizowana. Koordynacją tego procesu zajmuje się firma Libra Project. Warto podkreślić, że około 90% powierzchni znalazło już najemców. Wśród nich znajdzie się Cinema City, które w kieleckiej Koronie planuje uruchomić aż 9 sal. W Galerii Korona Kielce nie zabraknie też innych wielkich marek obecnych w większości tego typu obiektów w kraju.

Rekrutacja pracowników w Galerii Korona Kielce

Dobre wiadomości dla mieszkańców Kielc docierają od najemców powierzchni w Galerii Korona Kielce. Przedsiębiorcy ci poszukują obecnie pracowników, a liczba stanowisk robi spore wrażenie ? ma ich być około tysiąca. Zatrudnienie w Galerii znajdą nie tylko sprzedawcy, ale także kelnerzy, menedżerowie i pozostałe grupy zawodowe związane z działalnością handlowo-usługową. Warto dodać, że tysiąc stanowisk pracy to ogromna liczba w mieście, w którym zarejestrowanych jest około 11 tysięcy bezrobotnych mieszkańców. Inwestorzy zapowiadają, że szansę na zatrudnienie dostaną ludzie w różnym wieku i z dowolnym doświadczeniem zawodowym.

Galeria Korona Kielce otwarta zostanie dopiero na wiosnę, ale już teraz można zapoznać się z ogłoszeniem rekrutacyjnym na oficjalnej stronie Galerii. Najemcy za jej pośrednictwem sami umieszczają oferty pracy. Zgłosiło się już kilka sklepów, między innymi Pull and Bear, Oysho, Bershka a także restauracja Olimp.

Część ofert pracy znajdzie się również w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, gdzie znaleziono do tej pory pracowników dla sieci delikatesów Piotr i Paweł.

W Galerii Korona Kielce zlokalizowanych zostanie około 160 lokali, a w tym restauracje i kawiarnie, multipleks Cinema City oraz klub fitness Pure.

Szczegóły dotyczące projektu Galeria Korona Kielce

Budowa Galerii Korona ma ruszyć wiosną 2010 roku bardzo blisko centrum Kielc – dostanie się tutaj z historycznego centrum miasta zajmie 5-10 minut. Na pewno nie jest to mały projekt – centrum będzie miało 3 kondygnacje, całkowitą powierzchnię 93 tys. metrów kwadratowych, a wewnątrz znajdzie trzy-poziomowy parking gdzie zaparkować będzie można 1 200 samochodów!

Jeżeli chodzi o sklepy to w Galerii Korona miejsce znajdzie się dla 140 lokali handlowo usługowych, dwupiętrowy sklep RTV/AGD i supermarket.

Oto Galeria Korona w liczbach:

Powierzchnia całkowita: 93 000 mkw
Powierzchnia najmu: 34 000 mkw (z czego 31 000 przeznaczone pod handel)
Ilość lokali handlowo-usługowych: 140
Powierzchnia supermarketu: 2100 mkw
Powierzchnia sklepu RTV AGD: 2800 mkw

Oprócz tego w Galerii znajdzie się kilka kawiarni i centrum fitness.

Centrum ma kosztować około 300mln złotych, a otwarcie planuje się w 2011 roku.

Galeria Korona Kielce

Miło nam poinformować, że nieoficjalnej strona Centrum Handlowego Galeria Korona Kielce rusza dzisiaj! Jak wielu z mieszkańców miasta jesteśmy podekscytowani tym projektem i mamy zamiar na bieżąco informować wszystkich o wszystkich sprawach dotyczących tegoż centrum.

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że galeria ma powstać przy ulicy Warszawskiej w Kielcach, a jej budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku. Niestety często tak bywa, że inwestor, który w tym przypadku jest spółka Church Land Development, jest nieco zbyt optymistyczna jeżeli chodzi o rozpoczęcie budowy i terminy ukończenia inwestycji. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i firma nie będzie musiała terminów odwoływać.

Koncepcja jest już podobno gotowa i z tego co na dzień dzisiejszy wiadomo, budowla ma być nowoczesna i pokryta będzie szklaną elewacją.